Мова – коштовний скарб народу

19.11.2017 20:07
9 листопада  українська спільнота відзначає Свято української писемності та мови.  З цієї нагоди  в  Слобідко – Красилівській ЗОШ І-ІІ ст.  було проведено ряд заходів під гаслом «Мова – коштовний скарб народу»: тематичні виставки плакатів, інформаційні хвилинки, години спілкування «Мова рідна моя» для учнів 1-4 класів та «Наш скарб рідна мова» для учнів 5-9 класів.
На уроках української мови пройшли тематичні конкурси знавців рідного слова: діти розгадували кросворди, загадки, змагалися в тлумаченні змісту українських прислів`їв та приказок.
Учнівським самоврядуванням було підготовлено та проведено для учнів 1-4 класів філологічну гру «У казковому світі мови»  під час якого учні декламували вірші українських поетів про рідну мову. Педагогом-організатором для учнів 7-9 класів було проведено лінгвістичну гру «Диво калинове».
Учні 5-9  класів взяли участь у  І шкільному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, а  школярі 7-9 класів  – ще й у радіодиктанті національної єдності.
Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також  вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.