Міжнародний день рідної мови

28.02.2017 19:24

 

Мова наша, мова – пісня стоголоса.

Нею мріють весни, нею плаче осінь.

Нею марять зими, нею кличе літо,

В ній криваві рими, сльози «Заповіту»

Ю. Рибчинський

 

З 20 по 24 лютого в школі відбулися заходи до Міжнародного Дня рідної мови. Під час проведення виховних годин, годин спілкування учні дізналися про історію виникнення свята рідної мови і традиції відзначення його в різних країнах, про розмаїття мов у світі і загрозу зникнення причин, коли населення перестає її вживати вивчати.                                                          

Для учнів молодших класів Садовська О.В.  підготувала та провела конкурсно-розважальну гру «Знавці української мови». Діти щиросердечно освідчувалися в любові до рідного слова, в цікавій формі вчились правил граматики.

Дуже сподобалася учням лінгвістична гра «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», де школярі змогли продемонструвати свої знання і вкотре підтвердити думку, що українці – це дійсно розумна нація. Яка має чим пишатися.

 Вчитель української мови Бондарець Л.В. підготувала та провела брейн-ринг «Мова – ім’я народу, візитка нації».

 Учителем початкових класів Скемською А.В.  було проведено свято рідної мови «Мова моя рідна, мова солов’їна». У святковому концерті взяли участь учні 1-4 класів. Під час заходу учні не тільки декламували вірші українською мовою, але й було продемонстровано юними акторами декілька сценок. Розказано гуморесок та повчальних цікавинок. Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

 Також у школі була оформлена виставка дитячих малюнків «Мово рідна моя» та учні взяти участь у мовній вікторині « Подорож океаном рідної мови».